21-11-2021 7:36
Jeanne woont op kasteel Vosbergen: 'Ik houd van een huis dat piept en kraakt'

HEERDE - Het is een charmant edelmanshuis aan de rand van het dorp Heerde. Kasteel Vosbergen lijkt op twee Amsterdamse grachtenpanden die aan elkaar zijn gegroeid. De trapgevels weerspiegelen in de slotgracht. Al meer dan driehonderd jaar is kasteel Vosbergen in bezit van de familie Van Dedem en hun nazaten. De huidige barones opent de deuren steeds vaker voor bezoekers.
De 91-jarige Geertruid Agnes Kamerlingh Onnes, geboren barones van Dedem, laat het beheer van het landgoed tegenwoordig over aan haar dochter. Jeanne (63) neemt die taak met veel enthousiasme op zich. “Ik houd van een oud gebouw waar alles scheef zit en piept en kraakt. Bovendien heb ik op Vosbergen een deel van mijn jeugd doorgebracht. Ik voel me hier helemaal thuis.”

Ridders van Gelre
Drie volgers van het geschiedenisplatform Ridders van Gelre kregen zaterdag een exclusieve rondleiding door het kasteel en over het landgoed. Zij mochten rondkijken in de keuken, de zitkamer, de bibliotheek en de slaapkamer van de barones.
Jeanne vindt het belangrijk om het verhaal van Vosbergen te delen met bezoekers. “Het is mooi als mensen belangstelling hebben voor het landgoed. Dat draagt bij aan de instandhouding van dit stukje cultureel erfgoed.”
Ridders van Gelre is het geschiedenisplatform van Omroep Gelderland. We brengen het laatste nieuws over de Gelderse historie en organiseren iedere zaterdagochtend een exclusieve rondleiding op bijzondere locaties voor onze volgers. En heb je het stripboek Ridders van Gelre en Ons Verloren Hertogdom al in de boekenkast? Volg ons op: Facebook, Instagram, Twitter, televisie, radio, YouTube en web.
💬 Tip ons!
Heb jij een tip of opmerking?
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl of bel 0525- 681899
