Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door
16-02-2022 14:57


Vijf Veluwse gemeenten bundelen krachten in informatisering en automatisering
Foto: Vijf Veluwse gemeenten bundelen krachten in informatisering en automatisering
Foto ter illustratie. Foto: Pixabay

- De gemeenten Nunspeet, Elburg, Hattem, Heerde en Oldebroek gaan verder onderzoeken of ze op het gebied van informatisering en automatisering kunnen samenwerken. Voor de gemeenten is het belangrijk dat er zorgvuldig wordt omgegaan met deze processen. Er worden namelijk veel persoonsgevoelige gegevens verwerkt.

Informatisering en automatisering zijn een van de belangrijkste randvoorwaarden om als gemeentelijke organisatie het werk te doen voor inwoners, ondernemers, verenigingen en andere partijen. Om ervoor te zorgen dat de inwoners erop kunnen vertrouwen dat hun persoonsgevoelige informatie in veilige handen is, bundelen de gemeenten nu hun krachten met deze brede samenwerking. Iedere gemeente heeft weer op andere gebieden kwaliteiten.

Ook is het goed om als één front te verschijnen bij de onderhandelingen met de grote leveranciers, want softwarecontracten zijn kostbaar en complex. Daarnaast is het financieel voordeliger om een contract af te sluiten voor een grote groep inwoners, dan voor een kleine gemeente.

In het vervolgonderzoek dat plaats gaat vinden worden de werkwijzen van de deelnemende gemeenten in kaart gebracht. Er wordt toegewerkt naar één werkwijze die voor alle gemeenten zal gaan gelden. Pas wanneer uit het onderzoek blijkt dat een samenwerking duidelijke voordelen biedt en niet te complex is zal een formele samenvoeging plaatsvinden.

Door: Mediapartner RTV Nunspeet

nunspeet  gemeente nunspeet  voorpagina  vrmg 

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Elburg  Hattem  Heerde  Nunspeet  Oldebroek  Nieuws 

 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie