27-04-2023 8:17
Reveille begroet gemeente Nunspeet muzikaal op Koningsdag 2023

NUNSPEET - Traditiegetrouw werd de gemeente Nunspeet ook op Koningsdag 2023 weer begroet door de blazers van de Nunspeetse Harmonie en de Elspeetse fanfare. Zowel in Elspeet als in Nunspeet werd er in alle windrichtingen van de kerktorens geblazen.
Terwijl de eerste mensen richting de kleedjesmarkt gingen, ging een zestal mannen van de Nunspeetse Harmonie de toren van de Dorpskerk op. Dit om net zoals al jaar en dag gebeurd, minstens sinds 1945, de reveille te blazen. Volgens de Van Dale is de een reveille een signaal on militairen te wekken, maar het waren vanochtend vooral de vroege bezoekers van de kleedjesmarkt die nog eens extra wakker geschud werden door de blazers.
Ondanks de kou zaten er al een flink aantal mensen klaar in de Stationslaan en op de Markt om hun spulletjes te verkopen. Ook de eerste bezoekers waren al vroeg in de ochtend aanwezig om de beste spulletjes te scoren. Door al dan niet oranje sjaals en kleedjes hielden zij zichzelf warm.

💬 Tip ons!
Heb jij een tip of opmerking?
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl of bel 0525- 681899
