Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Matthijs Westerbroek
16-05-2023 15:32


Bodemverontreiniging aangetroffen bij graafwerkzaamheden stationsomgeving
Foto: Bodemverontreiniging aangetroffen bij graafwerkzaamheden stationsomgeving
De plek in kwestie. Foto: RTV Nunspeet

- Rond het fietstunneltje bij Bezoekerscentrum Nunspeet is tijdens graafwerkzaamheden voor het leggen van kabels en leidingen bodemverontreiniging aangetroffen. Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat het met name om metalen gaat, waaronder zink.

Het gaat om licht verhoogde gehaltes, meldt de gemeente. Totdat de verontreiniging is verwijderd, wat binnen een aantal weken zal gebeuren, wordt er op de plek niet gegraven. Voor de voortgang van het totale project van de stationsomgeving zal de aangetroffen verontreiniging geen gevolgen hebben.

Bodemverontreiniging

Volgens Milieu Centraal is het niet ongewoon dat er vervuilende stoffen, zoals zink, in de Nederlandse bodem aangetroffen worden. Dit gebeurt bijvoorbeeld op plekken waar vroeger fabrieken stonden, of landbouwgronden waar voorheen slecht afbreekbare bestrijdingsmiddelen gebruikt werken. Zware metalen, zoals zink, hechten erg goed aan bodemdeeltjes en moeten daarom zorgvuldig verwijderd worden.

nunspeet  voorpagina  vrmg 

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Best  Nunspeet  Nieuws 

 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie