12-07-2023 12:46
Spectaculaire bouwwerken in de maak tijdens Houtdorp Nunspeet

NUNSPEET - Houtdorp Nunspeet is terug en beter dan ooit tevoren. Van 11 t/m 13 juli vind weer het jaarlijkse huttenbouw spektakel plaats van Welzijn Nunspeet. De parkeerplaats van de Veluvine staat volgebouwd met grote houten hutten gebouwd door kinderen van 5 tm/ 12 jaar oud.
Het evenement begon gister en eindigt morgen alweer. Alle kinderen werden in teams gedeeld en uitgedaagd om hun eigen bouwkunsten te tonen maar ook hun onderhandelingstalent. Elk team kreeg muntjes waarmee ze hun eigen bouwmateriaal kunnen kopen bij de ‘bouwwinkel’. Hout, touw, pallets en spijkers zijn hard nodig en de kinderen worden steeds beter in het onderhandelen zodat ze zoveel mogelijk spullen krijgen om hun bouwwerk af te maken.
"Wat ooit begon met 30 a 40 aanmeldingen en 2 hutjes is nu uitgegroeid naar een grootschalig evenement met wel 180 aanmeldingen", vertelt Britt van Welzijn Nunspeet. "We hebben ook nog eens 60 vrijwilligers rondlopen die helpen met de voorbereidingen, begeleiding van de groepen en straks met het opruimen".
Over het hele terrein hoor je de geluiden van hamers op spijkers en vrolijke kinderen, de kinderen hebben het heel erg naar hun zin. "Vanmorgen tijdens een paar buitjes timmerden de kinderen vrolijk verder alsof ze de regen niet eens doorhadden". Morgen is de laatste dag van Houtdorp, dan morgen de kinderen hun hutten afmaken en ook nog van kleur voorzien met verf. Vanaf 14 uur worden de hamers en kwasten opgeruimd en verwachten we dat vele ouders komen kijken naar het eindresultaat. De redactie van RTV Nunspeet is er morgen ook weer bij om het eindresultaat te bewonderen.
💬 Tip ons!
Heb jij een tip of opmerking?
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl of bel 0525- 681899
