Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Jeannet van Elst
6-02-2025 8:14


Architectuur in de historische Hanze - en vestingstad Elburg
Foto: Architectuur in de historische Hanze -  en vestingstad Elburg
ELBURG - Net als mode is architectuur onderhevig aan stijlen en trends. Alleen werkt het wat langer door en is het minder vluchtig, zodat we aan de hand van bestaande gebouwen een chronologisch spoor kunnen volgen dat vaak eeuwen terug loopt. Dat geldt zeker voor een eeuwenoude stad met een grote ‘monumentdichtheid’ als Elburg, waar van vrijwel alle bouwstijlen vanaf de middeleeuwen voorbeelden bewaard zijn gebleven.

In een lezing van ongeveer twee uur volgt kunsthistoricus Geraart Westerink op zevenmijlslaarzen de ontwikkeling van de architectuur vanaf de middeleeuwen tot op heden aan de hand van voorbeelden zoals die in en rond de oude binnenstad te zien zijn of waren. Geraart Westerink is woonachtig in Kampen, maar groeide op in Elburg. Hij schreef diverse boeken en artikelen over Nederlandse kunst en architectuur, vooral uit de periode 1850-1950.

De lezing vindt plaats in het Refter van Museum Elburg, ingang Zuiderwalstraat. Aanvang 20.00 uur,

Entree € 10,00. Kaarten reserveren via culturele.activiteiten.elburg@gmail.com. Tevens graag het bedrag overmaken op rekening NL57RABO 0300 6676 98, ten name van Culturele Stichting Elburg, onder vermelding van lezing Architectuur. U kunt ook nog kaarten aan de zaal verkrijgen.

Informatie bij Bob Middelburg, 0645764203


Elburg 

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Oldebroek  Elburg  Nieuws 

 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie