Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Hannah van Veldhuizen | VRMG
1-05-2026 16:47


Dierencentrum De Ark krijgt onverwacht 200.000 euro: ‘Ik stond te trillen op mijn benen’

Foto: Dierencentrum De Ark krijgt onverwacht 200.000 euro: ‘Ik stond te trillen op mijn benen’
© Rianne Halskamp

HARDERWIJK – Wat een gewone bijeenkomst leek, eindigde voor Rianne Halskamp in een grote verrassing. Tijdens een landelijke dag voor dierenhulpverlening kreeg dierencentrum De Ark onverwacht 200.000 euro toegekend.

Het overkwam beheerder Rianne Halskamp van De Ark tijdens de landelijke bijeenkomst dierenhulpverlening. Deze bijeenkomst is bedoeld voor organisaties die samenwerken met Dierenlot.

Onverwacht bedrag

Daar kreeg ze de grote verrassing. “Ik stond te trillen op mijn benen”, lacht Halskamp. “Je staat daar in een zaal met een paar duizend mensen. Opeens kwam onze naam op het scherm en moest ik het podium op. Dan wordt er zo’n chequebord geopend en verschijnt er een prachtig bedrag. Dat is echt niet normaal.”

Ook haar collega’s kunnen het bedrag niet geloven. “We liepen van het podium af en ik heb meteen de voorzitter gebeld. Die was ook met stomheid geslagen.”

Gelijk stuurt ze appjes in de vrijwilligers-app, de gastgezinnen-app en de bestuurs-app. “Iedereen was super verbaasd. Ik kreeg een bos bloemen en voor de medewerkers was er taart. We doen het natuurlijk samen, dus het is een feestje van ons allemaal.”

Geld voor een rustiger verblijf

Hoewel de toekenning onverwacht was, had Halskamp het bedrag zelf aangevraagd. Vorig jaar kreeg het dierencentrum ook al steun van Dierenlot voor een verbouwing.  

“Ze waren een paar weken geleden al bij ons langs geweest”, vertelt Halskamp. “En ze waren echt onder de indruk van wat ze zagen. Hoe groot het is, hoe professioneel en hoe we dat allemaal met elkaar doen.” 

Het geld krijgt meteen een bestemming. Er komen geluidsarme glazen wanden, zodat het geluid in de kennel blijft. Ook komt er vloerverwarming en een nieuw speelveld voor de honden. 

Daarnaast wordt geïnvesteerd in nieuwe manden en rustplekken. Alles is gericht op een prikkelarme omgeving.

Meer zwerfdieren

Die prikkelarme omgeving wordt steeds belangrijker. De Ark vangt zwerfdieren op uit tien gemeenten en vangt per jaar inmiddels ruim vierduizend dieren op. Halskamp ziet het aantal zwerfdieren oplopen, met name honden. “Ze blijven ook langer bij ons. Vaak zijn het dieren met een rugzakje, die moeilijk te plaatsen zijn.”

Volgens Halskamp is dat een probleem. “We noemen ze langzitters. Sommige honden zitten al een jaar bij ons. En hoe goed we ook ons best doen, de beste plek voor een hond is gewoon bij iemand thuis.”

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie