Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Cato Stronkhorst
1-06-2024 13:51


Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Foto: RTV Nunspeet
NUNSPEET - Vanochtend om 08.00 uur loste Elske Möring uit het managementteam van hoofdsponsor Nestlé het startschot van de Keiler 2024. Binnen 3 minuten verlieten de eerste teams de markt om te beginnen aan de eerste lus. De hele dag door leggen de deelnemers verschillende sportieve proeven af, verspreid over heel Nunspeet.

“Het is heel spannend wie er met de Keiler naar huis gaat!”, vindt Henk-Jaap van der Woude, oftewel Mister Keiler. Om de 10 minuten startte er een groep van 4 teams, de laatste teams begonnen om 10:50 uur. De lussen (twee looplussen en twee fietslussen) beginnen en eindigen met een opdracht op het marktplein. Onderweg krijgen de deelnemers per lus 1 of 2 opdrachten op hun pad. De moeilijkheidsgraad en lengte van de lussen verschilt tussen 3 klassen: wedstrijd, sport en recreanten.

Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Het startschot Foto: RTV Nunspeet

Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Proef op het marktplein Foto: RTV Nunspeet

Van der Woude vertelt over een proef in looplus D op het marktplein: “De A-frame teamproef is een oude vertrouwde. Hij is dit jaar wat moeilijker gemaakt om de uitdaging er in te houden. Ik vind het een hele mooie proef.” Er doen dit jaar 64 teams mee, waarvan 2/3 heren en 1/3 dames. “Er zijn teams die ieder jaar terugkomen, zoals die van Nestlé. Je ziet altijd bekende en nieuwe gezichten hier.” Uit de loting blijkt in welke volgorde de teams het parcours af gaan leggen. “Je hebt geluk als je eerst mag lopen. De fietslussen zijn vandaag wat zwaarder door de neerslag.”

Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Een proef met precisie Foto: RTV Nunspeet

Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
De Nestléproef Foto: RTV Nunspeet

Bij de Zandenplas zijn 4 onderdelen uitgezet: de SUP-baan, de Springslang, Waterpolo en Emmerpaler. De coach staat de teams van de fietslus hier op te wachten. Hij vertelt over tijdwinning in de wedstrijd: “Met de spelletjes kun je veel tijd winnen, als je die in een keer goed doet.”

Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Suppen op de Zandenplas Foto: RTV Nunspeet

Henk-Jaap van der Woude vertelt over de organisatie van de Keiler: “We starten in oktober met de voorbereidingen. Hierbij denken we na over praktische verbeterpunten: wat we gaan veranderen in de proeven, wat vonden we leuk en wat was minder.”

De prijsuitreiking vindt om 19.00 uur plaats in de Veluvine voor de deelnemers, coaches en vrijwilligers. Deze is live te volgen op TV Nunspeet.

Foto: Hét sportevenement van Nunspeet: De Keiler 2024
Echte teamwork Foto: RTV Nunspeet

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Nunspeet  Sport 

 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie