Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Noah Quist
25-07-2024 17:00


Seewende ontvangt gift van Joke: ‘Mijn man had veel aan deze knuffels in zijn laatste tijd’
Foto: Seewende ontvangt gift van Joke: ‘Mijn man had veel aan deze knuffels in zijn laatste tijd’
De interactieve knuffels die Joke schenkt aan Seewende | Foto: RTV Nunspeet
NUNSPEET – Afgelopen jaar overleed Jokes man. De laatste jaren van zijn leven verbleef hij bij Seewende in Nunspeet, waar hij een interactieve golden retriever pup kreeg. Het beestje ademde en maakte dezelfde geluiden als een pup en werkte als troost voor hem. “De laatste tijd viel hij in slaap met het hondje in zijn armen”, vertelt weduwe Joke. Omdat ze zag hoe haar man steun haalde uit de knuffel heeft ze met een gift van de Oranjemarkt van de Driestwegkerk een hoop knuffels kunnen doneren aan Seewende, het laatste thuis van haar man.

Bewoners verzamelen in het restaurant van Seewende en drinken met zijn allen een kopje koffie of thee. De één neemt daar een plakje cake bij, de ander niet. Af en toe hoor je mensen kletsen over de knuffels, “Ik ben er wel nieuwsgierig naar”, laat een bewoner weten. De interactieve knuffels hebben een apparaatje in zich waardoor geluidjes worden geproduceerd. De koala’s hebben een bewegingssensor waardoor het beestje ademt. Dit werkt voor mensen rustgevend en troostend. Jokes man had hier veel baat bij, “Hij was heel rustig en ik kon met een fijn gevoel naar huis gaan.” Vorig jaar overleed hij, waarna Joke iets wilde doen met deze steunende gedachte: “Ik zag voorbij komen dat je je kon intekenen voor een gift van de Driestwegkerk. Ze organiseerden met Koningsdag een Oranjemarkt en schonken geld aan goede doelen. Uiteindelijk kreeg ik 1500 euro en daarmee heb ik genoeg beestjes aangeschaft voor Seewende.”


De reacties van de bewoners op de knuffels waren lovend, “Het is heel rustgevend” en “Oh wat schattig”, klonk meermaals. Het eerste koalabeertje ging naar een bijzondere bewoner. “Ze zit in de laatste fase van haar leven en ik gun het haar zo om die rust te vinden met dit diertje”, laat Joke weten. De initiatiefneemster bedankten nog een aantal mensen en dronk met bewoners een kopje koffie of thee na. Een feestelijke dag met een lach en een traan.

Foto: Seewende ontvangt gift van Joke: ‘Mijn man had veel aan deze knuffels in zijn laatste tijd’
Bewoners knuffelen met de diertjes | Foto: RTV Nunspeet

💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

Nunspeet  Nieuws 

 
  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie