Loemedia

Loemedia - Weet wat er speelt!

advertentie
Geschreven door Medi Holstege
9-03-2024 17:25


Speciale uitzending 'Klein Binnenhof' voor Dick Baas
Foto: Speciale uitzending 'Klein Binnenhof' voor Dick Baas
Foto: RTV Nunspeet
NUNSPEET - Donderdag 7 maart hadden de fractievoorzitters, in samenwerking met RTV Nunspeet, een speciale uitzending georganiseerd van het programma 'Klein Binnenhof ' speciaal voor Dick Baas. Dick heeft bijna 25 jaar het politiek vragenuurtje op RTV Nunspeet gepresenteerd, waarbij hij wekelijks mensen uit de Nunspeetse politiek uitnodigde om actuele zaken uit onze gemeente onder de aandacht te brengen van de Nunspeetse burgers. Baas heeft besloten te stoppen, “Ik ben 82 en dit is een mooie leeftijd om het stokje over te geven aan een volgende generatie.” Vele jaren was, eerst als wethouder en later als presentator, zijn devies : "Ik heb een hekel aan vaagheden en probeer zo concreet mogelijk te zijn."

Dick Baas werd in de studio welkom geheten met koffie en gebak, waarna het gezelschap zich verplaatste naar de presentatieruimte. Aan de presentatietafel hadden naast Dick Baas ook Sander Kouwenberg, namens de GL/PvdA, Gerben Pluim, namens de Christen Unie, Corrie Jansen, namens Gemeente Belang, Harm Jan Polinder, namens de SGP en Karel van Bronswijk, namens CDA Lokaal plaatsgenomen. Het programma was dit keer live te volgen op alle kanalen van RTV Nunspeet, zowel via de radio en met beeld via visual radio en de kabelkrant.

Foto: Speciale uitzending 'Klein Binnenhof' voor Dick Baas
Sander Kouwenberg, Dick Baas en Karel van Bronswijk | Foto: RTV Nunspeet

Terugblik 20 jaar Wethouder Dick Baas

Na een korte introductie en een woord van welkom door Karel van Bronswijk, bood Sander Kouwenberg, op de zijn bekende ludieke manier, de kijkers en luisteraars een terugblik op 20 jaar wethouderschap van Dick Baas. Uit ieder jaar kwam een anekdote aan bod. 'In 1978 werd de heer Baas, afkomstig uit bloemrijk Aalsmeer, met zijn 37 jaar de jongste wethouder van het voltallig college, eerst als wethouder Ruimtelijke Ordening en later van Sport ...', begon zijn bijdrage.

Foto: Speciale uitzending 'Klein Binnenhof' voor Dick Baas
Harm-Jan Polinder, Corry Jansen en Gerben Pluim | Foto: RTV Nunspeet

Vragen en videoboodschappen

De andere fractieleden ‘trakteerden’ Dick Baas op allerlei vragen over bijvoorbeeld de veranderingen in de politiek, zijn interesses en in het bijzonder over zijn onafscheidelijke ‘stalen ros’. Meerdere (oud) Nunspeetse politieke kopstukken hadden een video boodschap voor Dick ingesproken en het geheel werd muzikaal opgeluisterd door opnames van de Harmonie Nunspeet en het Elspeets Fanfare Korps.

Foto: Speciale uitzending 'Klein Binnenhof' voor Dick Baas
Dick bedankt! | Foto: RTV Nunspeet

Muurgedicht

“Namens de partijen hier aan tafel, RTV Nunspeet en namens de gemeente Nunspeet willen wij je nog graag iets aanbieden voor alles wat jij voor de politiek in de gemeente Nunspeet in de afgelopen jaren hebt betekend, maar het bleek niet makkelijk om iets passend voor jou te bedenken”, vertelde Karel van Bronswijk. “Een man die alles al heeft mogen ontvangen, zoals een koninklijke onderscheiding en het waarderingsteken van de gemeente Nunspeet.” “In overleg met de Stichting Muurgedichten Nunspeet mogen wij jou, als super vrijwilliger, vragen om een gedicht uit te zoeken als eerbetoon aan alle vrijwilligers, waarna wij dit gedicht, of een gedeelte ervan, laten vereeuwigen op een gebouw in de gemeente Nunspeet én uiteraard mag jij dit dan op een later moment onthullen. Namens alle aanwezigen werd Dick nog een boeket bloemen met kleine attentie overhandigd en kwam een einde aan deze bijzondere uitzending.

De uitzending wordt op de kabelTV herhaald op zondagmiddag 10 maart om 15.00 uur en is ook terug te zien via onderstaande video:


💬 Tip ons!

Heb jij een tip of opmerking? 
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl  of bel 0525- 681899

  • Loe TV
  • Loeradio
advertentie