3-02-2024 13:04
Tweede editie Stientjebokaal een groots succes: 'Alle plekken waren razendsnel vergeven'

NUNSPEET - Voor de tweede keer wordt de Stientjebokaal georganiseerd door leden van de Randmeerruiters. Ruiters uit heel de regio komen naar Hierden om mee te strijden voor diverse prijzen. Het sportevenement is een groots succes, dit jaar waren de plekken razendsnel vergeven. De grote finaledag wordt gereden op 30 maart, iets waar de ruiters naartoe leven.
In vier wedstrijddagen strijden ruiters voor een plekje in de finaledag op 30 maart. Jannie Groeneveld is secretaris van de vereniging en legt uit waar de naam Stientjebokaal vandaan komt, “Stientje is een begrip voor Hierden, het is een dame die vroeger heel veel deed voor de minima en zij stelde zich op voor de mensen. Een vereniging bestaat natuurlijk ook uit mensen die zich belangeloos inzetten voor iedereen, dus de link naar Stientje is zo gelegd.” Jannie heeft zelf lang paardgereden en haar dochter strijd op dit moment ook voor een plek in de finaledag. “Gisteren is zij twee keer tweede geworden, dus daar ben ik heel trots op”, aldus Groeneveld.
De finaledag
De finaledag op zaterdag 30 maart is iets waar de ruiters en het bestuur naar uitkijken, “Er is een mevrouw in Hierden die alle spullen van vroeger verzamelt en het hier mooi heeft aangekleed. Bij de finale zal zij het hier nog extra aankleden en gaan wij als organisatie ook gehuld in Hierdense klederdracht”, vertelt Karianne van Beusekom, algemeen bestuurslid. Op de wedstrijddagen rijden de ruiters proeven voor een jury, waarna er een prijsuitreiking komt. Per categorie verschilt het hoeveel ruiters er doorgaan naar de finaledag.
Voor de Stientjebokaal moesten ruiters zich inschrijven, een groots succes. “Alle plekken waren zo vergeven, zodat we zelfs met een reservelijst moesten werken. Helaas hebben we niet iedereen kunnen oproepen van de reservelijst, dus zijn er ook mensen die niet mee kunnen rijden.” Voor de vereniging is dit een compliment, “We weten daarmee dat we voor volgend jaar meer plekken beschikbaar kunnen stellen. Misschien wel tweehonderd”, sluit Jannie af.
💬 Tip ons!
Heb jij een tip of opmerking?
Mail naar de redactie: redactie@loemedia.nl of bel 0525- 681899
